לוגו אתר בטעינה

הידעת

לחמים בסגנון מסעדת שף

בשנים האחרונות סצנת הגורמה בישראל תופחת עם מסעדות שף ייחודיות שמציעות חוויה בלתי נשכחת וקולינריה משובחת.

כל מסעדה מפתיעה ומרגשת בצורה אחרת, בין אם בעיצוב ובתפאורה ובין אם בפרזנטציה של המנות, חיבורים בין מטעמים, קינוחים מרשימים.

אבל מה שמחבר בין מסעדות השף השונות הוא הלחם. רכיב חיוני בכל סעודה שהשפים היצירתיים לא מפסיקים להמציא כל פעם מחדש ולשדרג בבחירת לחמים איכותיים וטובים עם תוספות וממרחים שיפתיעו את הסועדים. אילו סוגי לחמים ניתן למצוא על הצלחת היום במסעדות שף מובילות?

נפלאות המחמצת

 ללחמי מחמצת יש יתרונות רבים שהפכו אותם לכוכבי על במסעדות שף ובארוחות רבות מסוגים שונים. לחמים אלה קלים לעיכול בשל התסיסה הנרחבת ובעלי אינדקס גליקמי נמוך יחסית ללחמים אחרים והוא מכיל יותר סיבית תזונתיים וגם נחשב ללחם מזין מאוד ומשביע.

היום עם המודעות הגבוהה ללחמי מחמצת יש ביקוש רב ללחמים אלה גם במסעדות גורמה שיוצרות מטעמים מפתיעים עם הלחם.

סוד הכוסמין

לחמי הכוסמין נחשבים אף הם להצלחה מסחררת בנבחרת הלחמים שמוצעת היום בתפריטי המסעדות כפתיח או כהשלמה למנות לאורך הארוחה.
כוסמין בעל תכונות חיוניות כמו הגברת זרימת השם, שיפור המערכת החיסונית, הגברת תפקוד מערכת העיכול והורדת רמות הסוכר בדף ואף הורדת כולסטרול בגוף. מעבר ליתרונות הבריאותיים והתזונתיים שלו, הוא בעל טעם ייחודי שמיד ניתן לזהות והפך חביב על רבים בשל היותו בעל תכונות בריאותיות וטעם ייחודיים.

שיפון מוסיף המון

לחם השיפון הוא לחם מוערך על ידי שפים רבים שיוצרים ממנו מנות ייחודיות או מגישים אותו בתחילת הארוחה. מה הפך את שיפון לשחקן חיזוק לכל סעודה?
ראשית, זה הוא לחם עתיר סיבים וכך מסייע גם לפעולת העיכול. שנית, הוא משביע בצורה יוצאת מן הכלל. השיפון עתיר חומרים מזינים ומהווה מקור נפלא לוויטמינים ומינרלים כמו מגנזיום וברזל והוא גם בעל תרכובת צמחית שבפועלתה דומה לפעילות של אסטרוגן ויכול אפילו לסייע באיזון הורמונאלי. מעבר לזה, שיפון מהווה חומר גלם נפלא למגוון מטעמים שמוגשים במסעדות שף נחשבות היום.
אפשר למצוא אותו בגרסה הכפרית או בתוספת גרעינים, כשיפון כהה או שיפון עגול – לפי בחירה. הגרעינים עצמם מוסיפים ללחם את הטוויסט המבוקש – גרעיני דלעת, חמנייה.

לחמים עם תוספות מיוחדות

 לחם הוא מוצר כה מעניין שכל פעם מפתיע את עצמו מחדש עם תוספות שעושות הבדל כמו למשל, שומשום, זרעי צ'יה שתורמים לאנרגיה, קינואה, זרעי פשתן ואנזימים. המרכיבים הללו הופכים את הלחמים לא רק לטעימים יותר אלא גם למעניינים יותר מבחינת ההרכב שלהם ואפילו הנראות שלהם הפוטוגנית על הצלחת. ישנם גם לחמים המתאימים יותר לסוגים שונים של מנות דוגמת לחם אמריקאי שמתאים מאוד בשל עוביו כמו למשל, פרנץ' טוסט.

התאמה להעדפות הסועדים

במסעדות שף היום קשובים לצרכי הסועדים שמגיעים עם בקשות שונות וזה בא לידי ביטוי גם ברמת הלחם. למשל, לחמים ללא תוספת סוכר המתאימים גם לחולי סוכרת, לחמים קלים שסך הקלוריות  נמוך בלפחות בכ-1/3 הקלוריות בלחם שאינו קל .
כמו כן, לחמים קלים בתוספת שיפון וכן במתכונת דגנים ולחמים בניחוח כפרי, לחם בסגנון איטלקי עם0 שמן זית כתית מעולה, כך שלכל העדפה ורצון יש אלטרנטיבה עם לחמים אותם ניתן להגיש במהלך הסעודה בסטנדרט הגבוה ביותר.
אפשר לבדוק לגבי כל לחם מהם המרכיבים שלו, רמת חמיצות והשף כבר ידע לבחור את הלחם המפנק הנכון לפי המנה המפנקת שברצונו להגיש לסועדים.
הזמינו מקום במסעדת שף שיודעת להפוך את הלחמים ליצירות גסטרונומיות.

 

 

 

לחמים בסגנון מסעדת שף