לוגו אתר בטעינה

הידעת

סכיני מטבח מומלצים לחיתוך לחמים

לחם הוא מוצר בסיסי ובשנים האחרונות כולנו רוכשים לחמים מיוחדים כמו אלו שיש בתוכם זיתים, עגבניות, צימוקים ואופציות נוספות. גם המרקם של הלחמים עבר שינוי מהותי וכעת חלק ניכר מהלחמים הם לחמי מחמצת, אשר יש להם מרקם ייחודי בחלקם העליון.

הסכין המתאים לחיתוך לחמים 

לאחר שאנחנו רוכשים לחם טרי, איכותי וריחני, הרצון שלנו הוא לפרוס אותו לפרוסות דקות ושלמות, כדי שהפרוסות לא תתפרקנה במהלך החיתוך יש צורך לרכוש סכיני מטבח מומלצים למטרה זו אשר עשויים מפלדת אל חלד. חשוב לקנות סכינים ייעודיים לפריסה של לחמים כיוון שהם יוצרו למטרה זו ולכן הם שונים מסכיני מטבח אחרים שמשמשים בהם למטרות אחרות.

הייחודיות של סכין לחיתוך לחם 

מדובר בסכין בעל להב ארוך במיוחד שאורכו של הלהב הוא הוא 300 מ"מ, ועם הידית מהעץ המעולה אורכו הוא 430 מ"מ. אף על פי שזהו סכין ארוך, משקלו הוא 128 גרם בלבד ולכן הוא נוח מאד הן לאחיזה והן לביצוע פעולות החיתוך. זוהי סכין משוננת לכל אורכה ולכן קל מאד לחתוך באמצעותה, הן לחמים רכים והן לחמים בעלי קרום קשה ועבה.

לאור הפעולה המדויקת של סכיני מטבח מסוג זה, כל פרוסות הלחם הן דקיקות, ישרות, אינן נמעכות ואינן מתפרקות.

התפעול של סכין מטבח משוננת 

פעולת החיתוך מתבצעת באופן איטי כדי להציג תוצאה מושלמת. כיוון שבחלק העליון של הלחם קיימת קליפה קשה או קרום עבה, מתחילים בחיתוך איטי של החלק העליון בלבד. מבצעים פעולות קלילות של ניסור ורק לאחר שהחלק העליון נחתך, ממשיכים לחתוך לעומק ומשלימים את המשימה של חיתוך פרוסת הלחם. 

כאשר מעוניינים לחתוך כיכר לחם שלמה, כדי להניח את הפרוסות על המגש בשולחן האוכל או לחלופין כדי להקפיא את פרוסות הלחם, חותכים בזו אחר זו את כל אחת מהפרוסות כדי להשיג תוצאה מושלמת. לאחר מכן מניחים את כל הפרוסות זו לצד זו ואפשר לראות כי כולן בעובי זהה כיאה למוצר איכותי יפני שהדיוק בו הוא רובד חשוב ביותר.

שמירה על סכין הלחם 

קיימת חשיבות רבה לשמור על הלהב של סכין הלחם לאורך זמן ולכן פועלים על פי הכללים וההנחיות בכל מה שקשור לניקיון שלו. בנוסף לכך כדאי מעת לעת לתאם השחזה של הסכין הלוך ושוב, כדי שאפשר יהיה להשתמש בסכין החד לחתוך את הלחמים שרוכשים בכל כמה ימים. 

סכין לחם כמתנה

סכין לחיתוך לחמים יכולה להיות מתנה מצוינת ומאוד שימושית, החל משימוש יום יומי לחיתוך הלחם או הכנת כריכים ועד לארוחות שישי או חג משפחתיות בהם מארחים אנשים ומפארים את שולחן השבת או החג. ניתן לבחור מבין אינסוף סכיני לחם מצופים כסף או סכין שף מיוחדים עם חריטה.

עולם הסכינים הוא רחב ועשיר מאוד ובחירה כמתנה מיוחדת בסכין לחיתוך לחמים תהיה בחירה מעניינת!

סוגי סכינים ללחמים כמתנה:

  1. סכין לחם יפני
  2. סכין לחם היקארי
  3. סכין דמסקוס סמורה
  4. ניתן לשלב במתנה קרש חיתוך מעץ מלא היועד לחיתוך לחמים

דבר אחרון שיהפוך את המתנה שלכם להכי מיוחדת... ניחשתם נכון, לחם! 

תוכלו לרכוש בסניפים השונים שלנו לחמי מחמצת, לחמי שיפון, לחמים כפריים מיוחדים וכריכים ולהגיש הכל עטוף כמתנה אחת מיוחדת וטעימה!

שילוב של לחם איכותי וסכיני חיתוך לחמים

מאפיית אנג'ל מנגישה לכם כבר מעל 90 שנה לחם איכותי טרי וטעים בכל יום! כריכים, לחמי מחמצת ועוד לכם נותר לרכוש סכין לחמים והשילוב בין השניים יביא לפינוק אמיתי בכל ארוחה.

סכינים מומלצים לחיתוך לחמים