לוגו אתר בטעינה

הידעת

מה זה לחם כוסמין והאם הוא בריא יותר מלחם לבן?

בשנים האחרונות שוק הלחם הופך הרבה יותר מגוון. זה נובע מביקוש של הצרכנים, בין היתר בגלל המודעות הבריאותית הגוברת. סוג לחם שצבר פופולריות עצומה הוא לחם כוסמין. לחם זה, העשוי מדגן עתיק הנקרא כוסמין, מציע חלופה בריאה יותר ללחם לבן מסורתי. מאמר זה בוחן מהו לחם כוסמין, מדגיש את היתרונות הבריאותיים שלו על פני לחם לבן, וגם מסביר מדוע שילוב לחם כוסמין בתזונה שלנו, כולל לילדים, יכול להיות בחירה חכמה.

כמה דברים שכדאי לדעת על לחם הכוסמין

תחילה בואו נבין יותר על לחמים אלה. ראשית, הם עשויים מסוג מיוחד של דגן, הלא הוא הכוסמין. זהו דגן עתיק הקשור קשר הדוק לחיטה שאנו מכירים. כיום ידוע שכבר לפני אלפי שנים היה המין האנושי עושה שימוש בסוג הזה של דגן. כלומר כבר אלפי שנים הוא ידוע בתכונותיו התזונתיות ובערכיו הגבוהים. קמח כוסמין, שהוא המרכיב העיקרי בלחם כוסמין, הוא בעל טעם אגוזי ומיוחד ומרקם נעים ללעיסה. כל זה הופך אותו לבחירה ייחודית וטעימה.

כוסמין בהחלט בריא יותר

בהשוואה ללחם הוותיק, כלומר לחם לבן, לחם כוסמין מציע מספר יתרונות בריאותיים. אלה המרכזיים שבהם:

1.     מאוד מזין - לחם כוסמין עשיר מאוד בחומרים מזינים חיוניים כגון ויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים. התכולה של רכיבים מזינים עשירה יותר בהשוואה ללחם לבן. למשל, מכיל רמות גבוהות יותר של ויטמינים מקבוצת B, מגנזיום, וכן זרחן ומנגן, ועוד.

2.     טוב לעיכול – ידוע שכוסמין מכיל סוג מצוין של גלוטן, שלעתים קרובות קל יותר לעיכול עבור אנשים עם רגישויות קלות לגלוטן. חשוב לא פחות, יש לו אינדקס גליקמי נמוך, וכתוצאה מכך שחרור איטי יותר של פחמימות. זה מועיל להפחתת עליה ברמת הסוכר בדם.

3.     שפע סיבים – בזכות תכולת הסיבים הגבוהה בלחם כוסמין, מפיקים תועלת בשמירה על מערכת עיכול בריאה. הסיבים תומכים ביציאות סדירות, מניעת עצירות. כמו כן תורמים לתחושת שובע, מה שהופך אותם לתוספת חשובה שעוזרת להפחית במשקל ולשמור על משקל תקין.

4.     פתרון לאלרגיות - חלק לא מבוטל מהאנשים שחווים רגישויות ללחם לבן רגיל, מוצאים בלחם כוסמין חלופה מתאימה. המבנה של הדגן והרכב הגלוטן הייחודיים שלו הופכים אותו לבחירה טובה להרבה אנשים שרגישים לתסמיני אלרגיה.

5.     אנטי דלקתי – מחקרים גילו כי כוסמין מכיל תרכובות טבעיות בעלות תכונות אנטי דלקתיות. כמו כן מכיל מרכיבים נוגדי חמצון. לכן, הוא יכול להועיל לחיזוק מערכת החיסון, הקלה על דלקות ויתכן שאף הפחתת כאבים.

סיבות טובות לאמץ לחם כוסמין

שילוב לחם כוסמין בתזונה, ואפילו הצעתו לילדים, יכולה להועיל מהסיבות הבאות:

·      לחם כוסמין מעניק מגוון רחב יותר של חומרים מזינים לתזונה שלך, ותומך בבריאות ובחיוניות הכללית.

·      תכולת הסיבים הגבוהה יותר והעיכול האיטי יותר של לחם כוסמין יכולים לעזור לשלוט במנגנון רעב ושובע, בכל גיל.

·      בזכות טעמו המיוחד לחם כוסמין מתחבב על אנשים רבים.

·      כוסמין, כדגן מלא, יכול לתרום  לצריכה של הכמות המומלצת על ידי רשויות הבריאות של דגנים מלאים.

·      בריא לילדים: הקניית הרגלי אכילה בריאים מגיל צעיר חשובה מאוד. לחם כוסמין לילדים יכול לעזור לפתח חשיפה למגוון טעמים ומרקמים. זה מעודד אותם לבחור מזון בריא יותר בעתיד.

:

בסיכומו של דבר, לחם הוא מרכיב תזונתי בסיסי ביום יום. הרכבו התזונתי משחק תפקיד מכריע בתזונה מאוזנת. עם עליית המודעות לבריאות, לחם כוסמין התגלה כחלופה ראויה לשבח ללחם לבן. משלב יתרונות בריאותיים רבים, טעם טוב ופתרון ומצוין לגברים ולנשים וגם לילדים.

 

מה זה לחם כוסמין והאם הוא בריא יותר מלחם לבן?