לוגו אתר בטעינה

הידעת

לחמים מלאים מומלצים לדיאטה

דיאטה לא חייבת לגרום לנו להרגשה של רעב או לתחושה של חוסר בבטן. להפך, כאשר נהנים מאוכל, זה נותן מוטיבציה לחיות בריא ונכון לאורך זמן. הרבה אנשים סבורים בטעות שאי אפשר לשלב בין דיאטה בריאה לבין לחם. אבל למעשה, אפשר ואפילו מומלץ לשלב לחמים באורח חיים בריא ותוך כדי ירידה במשקל. כל מה שצריך לעשות זה להכיר את הכללים המתאימים וגם לשלב באורח החיים שלכם את הלחמים היותר מומלצים.

יותר מלא – יותר משביע

הדבר הראשון שנדרש על מנת להצליח עם דיאטה, זה לזכור את הכלל הבא. אם אתם נשארים רעבים לאורך כל היום, זה אומר שבסופו של דבר הדיאטה לא תצליח. למעשה, התברר כי אנשים שמרגישים רעב לאורך היום, בסופו של דבר אוכלים יותר ולכן מעלים משקל. אז על מנת שלא תרגישו רעב במהלך הדיאטה מאוד מומלץ להקפיד על צריכת לחם מלא. שימו לב לרשימת המרכיבים על הלחם שאתם בוחרים. חשוב שאחוז נכבד מתוך כלל הקמח, יהיה עשוי מקמח מלא. לא מספיק שהלחם יהיה כהה, משום שיש מאפיות שמוסיפות צבע ללחמים רגילים. הקמח המלא הוא כזה שכולל את גרעין החיטה או הדגן וגם את מרכיבי הקליפה. בצורה כזאת מקבלים יותר סיבים תזונתיים שתורמים לעיכול בריא ולהרגשת שובע לאורך זמן.

קמח עם יותר חלבון – יש דבר כזה!

במקום הסוג הרגיל, כדאי מדי פעם לנסות לחם כוסמין ויש לזה כמה סיבות. קודם כל, הרבה אנשים מגלים שהטעם המעט שונה הרבה יותר טעים להם. אבל מעבר לכך, זה גם פתרון מצוין לדיאטה ולתזונה נכונה. ואם תשאלו מדוע, זו התשובה – חלבון. לחמי כוסמין עשויים מדגן בצורתו הטבעית, הוותיקה. זו חיטה שלא עברה הנדסה גנטית ומשמרת יותר ערך תזונתי. מומחים מסבירים כי בכל פרוסת לחם מהסוג הזה מקבלים יותר חלבונים. מלבד זאת, יש גם פחות גלוטן וזה יכול לשפר את תהליך העיכול ולעזור להתמיד בדיאטה ולהרגשה קלילה יותר ביום יום.

הלחם המלא שמשביע עוד יותר

אם מתחשק לכם לאכול טוב וגם לרדת במשקל ולהצליח בדיאטה, תוכלו לנסות את השדרוג הבא. במקום הסוג הרגיל, נסו לחם שיפון מלא שיש בו כמה יתרונות. ראשית, יש אנשים שנשבעים שהוא הרבה יותר משביע ביחס לכל הסוגים האחרים של הלחמים. בנוסף, מדובר על חיטה ששמרה על המון מרכיבים מזינים ובריאים, ויטמינים, מינרלים ועוד הרבה יותר. אם הקושי שלכם להתמיד בדיאטה הוא שאתם מרגישים שאתם חייבים פחמימות, אז פשוט עברו לפחמימות המעולות. עם לחם משביע יותר, תוכלו לאכול פחות ועדיין להרגיש שאתם אוכלים טוב ומצליחים לרדת במשקל בצורה טובה.

לשמור על המשקל, בלי שמרים

תחושת המלאות שאחרי ארוחה גדולה עלולה להותיר אותנו חסרי אנרגיה ולעתים אפילו כמהים למשהו מתוק. אלה דברים שמאוד מקשים על דיאטה מוצלחת. לכן, הפתרון המומלץ הבא שלנו פותר את העניין מכיוון אחר. קמח עם שמרים הוא לא הדרך היחידה להכין לחמים טובים. הכירו את הדבר הבא, לחם מחמצתבמלוא מובן המילה. מדובר בסוג של לחם עם ערך גבוה של חיידקים ידידותיים (פרו ביוטיקה). מה שמתפיח את הלחם זה לא שמרים משום שפה מוותרים עליהם לחלוטין. מתרחש  תהליך החמצה עדין, הדומה להכנת יוגורט (או לחילופין, הכנת בירה). זה יוצר את תהליך התפיחה הנדרש. מתקבל לחם נהדר, עם טעם מאוד עשיר ומיוחד. אפשר לשלב אותו בכל דיאטה שרוצים, להכין ממנו כריכים נהדרים, עם חלבון בשרי או צמחי, עם גבינות, ועם שלל רטבים מעודנים ודיאטטיים ותבלינים שמעשירים כל ביס.

לחמים מלאים מומלצים לדיאטה